Zoo Liberec

dobrodružství z poznání


Video

Porod žirafy Niobe
Zobrazit všechna videa

Magazín ZOO Liberec

06-01-15-11-21-19-magazin-zoo-liberec-66_kveten-2015jpg.jpg

Online hra o ZOO Liberec

www-hrajpg.jpg
Úvod Naše zoo ve světě Pomozme budoucnosti
Pomozme budoucnosti

Na dlouhodobém humanitárním projektu na podporu sirotků a dětí ulice v africké Burkině Faso liberecká ZOO spolu se spřáteleným o. s. Faunus participuje od roku 2005. Hlavní náplní je sběr finančních a materiálních prostředků, které prostřednictvím německého sdružení Sahel putují přímo do zařízení A.M.P.O., založeného v hlavním městě Ouagadougou v 90. letech paní Katrin Rohde.

Shromážděné peníze umožňují sirotkům ze čtvrté nejchudší země světa absolvovat nejnutnější vzdělání a zaplatit nezbytné školní potřeby. Roční náklady se přitom u jednoho dítěte pohybují v relaci 40 EUR. A.M.P.O. průběžně pečuje o 200 až 300 sirotků, chlapců i dívek, dává jim základní civilizační návyky, práci i zdravotní péči. Věříme, že se nám takto zprostředkovaně daří v Burkině Faso ovlivňovat i životní podmínky chovaných zvířat a stav zdejšího životního prostředí. Náš příspěvek je sice malý, nedokáže ani zdaleka pokrýt všechny potřeby, ale dává následováníhodný příklad všem - bohatým společnostem i solidárním jedincům.


Katrin píše do ZOO Liberec...

images/stories/bf6jpg.jpgPaní Katrin Rohde navštívila ZOO Liberec v roce 2009 a při té příležitosti jsme jí předali další sbírku materiální pomoci, která pak putovala lodí do Afriky. Po návratu do Ouagadougou Katrin poslala děkovný dopis tohoto znění:

Liebe Sarka, nun ist gestern endlich im Container Eure riesige Sendung aus Tschechien angekommen. Wir haben uns so sehr gefreut! Anbei ein Foto vom Leiter unserer Krankenstation in unserer Optikerabteilung. Es ist ja wie ein Wunder daß diese gerade eingerichtet wird von spanischen Optikern, aber wir hatten kein Material, und nun seid Ihr gekommenmit diesen riesigen Paketen. Seid bedankt, Ihr ahnt garnicht wieviel Gutes Ihr damit für die Menschen hier getan habt.* *Und dann die Kinderpäckchen, natürlich völlig rechtzeitig für Weihnachten. Sie sind so liebevoll gepackt, ich sehe Eure Kinder so richtig vor mir wie sie aussuchen wovon sie sich trennen, woran sie denken für unsere Kleinen hier! Nun wird es glaube ich das erste mal tschechische hier Zahnpasta geben, Stifte schön angespitzt und so viele süße kleine Kuscheltiere.* *Sicherlich wirst Du unseren Dank und die beiden Fotos weiterleiten, ja? Grüße alle in Liberec herzlich die ich kenne, und wann darf ich wiederkommen...? Ich habe solange nicht neben einem echten sibirischen Tiger geschlafen...!
Milá Šárko,konečně včera dorazil další kontejner a v něm obrovská zásilka z České republiky.Tak moc jsme se těšili! V příloze posílám fotku vedoucího lékařské stanice v našem očním oddělení. Je to jako zázrak, že zrovna teď bylo toto oddělení zřízeno španělskými optiky, ale neměli jsme žádný materiál, a najednou jste poslali tyto obrovské balíky. Velmi Vám děkujeme, možná ani netušíte, jak moc tím lidem tady pomůžete a jak moc velké dobro z toho vzejde. A pak balíčky pro děti, jak dobře načasované - před Vánoci. Jsou baleny opravdu s láskou, úplně vidím vaše děti před sebou, jak hledají, o co by se s našimi dětmi podělily, co by těm našim malým udělalo radost. A taky myslím, že tu máme úplně poprvé zubní pastu z ČR, krásně ořezané tužky a pastelky a tolik roztomilých plyšáků. Určitě předáš náš dík a obě fotky dál, viď? Srdečně zdravím do Liberce všechny, které znám, a kdy že budu moci zase přijet...? Už jsem tak dlouho nespala vedle pravého sibiřského tygra...!
Katrin zároveň při své návštěvě Liberce poskytla dvě interview v místních rádiích Dobrý den a RCL. Záznam obou rozhovorů je ke stažení:

Katrin v rádiu Dobrý den (4682,45kB)
Katrin v rádiu RCL (7403,63kB)

 

Jak pomoci projektu? Zájemci o pomoc dětem ze sirotčince v Burkina Faso mohou bližší informace nalézt na internetových stránkách www.sahel.deext. Svůj finanční příspěvek můžete také odevzdat v liberecké ZOO. Bližší informace o projektu Vám podá oddělení marketingu a vzdělávání ZOO Liberec a také naše spřátelené o. s. FAUNUS (www.faunus.czext).

 

Zprávy z A.M.P.O.

Report duben 2014, CZ (110,94kB)

  [ Zpět ]

Patříme k sobě

Centrum Archa
DIVIZNA
Lidové sady Liberec

Podrobná mapa zoo

09-18-14-03-13-25-mapa-webpng.png

Najdi nás na Facebooku!