Zoo Liberec

dobrodružství z poznání


Video

Porod žirafy Niobe
Zobrazit všechna videa

Magazín ZOO Liberec

06-01-15-11-21-19-magazin-zoo-liberec-66_kveten-2015jpg.jpg

Online hra o ZOO Liberec

www-hrajpg.jpg
Úvod


středa, 22. července 2015 09:14

Loskuták niaský znovu objeven i zásluhou ZOO Liberec

19. července 2015 se vědeckému týmu ZOO Liberec a ISCP (Indonesian Species Conservation Program) podařilo na ostrově Nias poblíž Sumatry nalézt a vyfotografovat dva divoké jedince ptáka loskutáka niaského, který byl již několik let považován ve volné přírodě za vyhynulého.
Po tomto neočekávaném nálezu budou následovat okamžitá ochranářská opatření, která začnou již koncem příštího týdne. Vědeckému týmu se podařilo zkontaktovat tamní lovce ptáků a nabídnout jim alternativní zdroj příjmů v podobě spolupráce na ochraně biodiverzity ostrova. Následujícím krokem bude podrobné prozkoumání oblasti a odhad velikosti zbývající populace loskutáků. Tento druh by bez zásahu ochranářů neměl šanci na přežití.
Projekt by se nemohl uskutečnit bez finanční a materiální podpory ZOO Liberec, ZOO Heidelberg, Cologne ZOO a TASA (Threatened Asian Songbirds Aliance).
Liberecká zoo je zakládajícím členem CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity), která sdružuje organizace s ochranářským i charitativním programem, působící po celém světě. Více na www.ccbc.czext.
nias-ed-2jpg.jpg
nias-edjpg.jpg
p1030866_editedjpg.jpg


Tereza Švejcarová, terénní vědecký pracovník Zoo Liberec
Tomáš Ouhel, spoluzakladatel ISCP

 
pátek, 10. července 2015 15:24

ZOO Liberec vyhlašuje opět sběr bicyklů pro Afriku

ZOO Liberec ve spolupráci s dobrovolníky pořádá další vlnu sběrné akce v rámci projektu Kola pro Afriku. Cílem projektu je shromáždit starší i novější bicykly na podporu vzdělávání dětí v Gambii – školáci tak totiž budou moci překonávat i větší vzdálenosti při cestě do školy (více na www.kolaproafriku.cz). Sběr se uskuteční dne 18. července, v době od 9 do 12 hodin u služebního vchodu do ZOO Liberec u pavilonu slonů (příjezd vozem je možný od Domu dětí a mládeže Větrník v Riegrově ulici – průjezd mezi zahradou Lidových sadů a parkem). Darovaná kola by měla být vždy funkční – horská, treková či jiná širokoplášťová, dále jsou vítány náhradní díly, cyklistické nářadí včetně sad na lepení prasklých duší. Na fotkách můžete vidět desítky kol, které již do Afriky putovaly - díky VÁM.
Více informací o projektu získáte od Aleše Kočího, vedoucího SEV DIVIZNA při ZOO Liberec (732172295).
vykladkajpg.jpg
 
středa, 01. července 2015 12:46

DOTEKY AFRIKY letos v ZOO Liberec

Tradiční putovní festival Doteky Afriky se leto bude konat v prostorách liberecké zoo a areálu Lidových sadů.

Festival vznikl ve snaze seznámit českou veřejnost se zcela odlišnými kulturami afrického kontinentu. Prostřednictvím hudebních vystoupení, workshopů, přednášek a výstav chce zvýšit povědomí o africké společnosti, jejím umění a hodnotách. Svým posláním tak podporuje toleranci české společnosti. Hlavním cílem je představit Afriku v pozitivním světle a dodat tak alternativu k jednostranně negativnímu obrazu tohoto kontinentu v českých médiích.

Během festivalu vystoupí mnoho afrických tanečníků, bubeníků, zpěváků a dalších umělců, bude probíhat několik workshopů a zároveň v experimentálním studiu budou probíhat různé besedy a přednášky. Svou účast nám již přislíbila paní Gita Fuchsová (velvyslankyně z Keni), Dan Bárta (zpěvák a entomolog), Jan Říha (nevidomý horolezec), Steve Lichtag (filmař) a mnoho dalších, především afrických, umělců.

Více o akci na www.myinscape.comext

dotekyafrikyjpg.jpg


 
čtvrtek, 11. června 2015 14:21

Světový den žiraf s prohlídkami zákulisí

U příležitosti světového žirafího dne (20. 6.) čekají na 60 návštěvníků komentované prohlídky zákulisí žirafí expozice. Budou se konat v časech 9.00, 10.00, 12.00, 13.00. Rezervační formulář na tyto prohlídky naleznete v textu k akci v sekci tohoto webu Kalendář akcí (pod datem 20. 6.). Zde popisujeme i kompletní program určený pro tento den zahrnující i připomínku 10. narozenin bílého tygra Parise.
dsc_7487jpg.JPG

 
středa, 10. června 2015 11:53

Giganti v ZOO Liberec - otvíráme!

Po týdnu příprav, kdy se stavěla montovaná hala a sestavovaly všechny exponáty dovezené ve dvou velkých kamionech, je vše připraveno. Ode dneška, tj. 10. června mohou první návštěvníci zavítat do obřího stanu za vstupem do zoo, kde mohou spatřit unikátní kolekci modelů vyhynulých prehistorických zvířat (i jejich lovců). Věříme, že vás giganti budou bavit a přinesou vám i vašim dětem gigantický zážitek. Další info zde na webu v sekci Giganti v ZOO Liberec.

Samozřejmě je stále souběžně možná klasická návštěva zoo za běžné vstupné (120 Kč/ dospělý, 70 Kč/dítě 3-15 let, senior 65+, studenti).

Vstupné do ZOO Liberec včetně výstavy GIGANTI V ZOO
(10. června - 31. října 2015)

Dospělí / 200 Kč
děti do 3 let / zdarma
děti od 3 do 15 let / 120 Kč
studenti / senioři nad 65 let / 120 Kč
rodinná (2 dosp.+ 2 děti 3-15 let) / 590 Kč

Výstava je umístěna přímo v areálu ZOO Liberec, do kterého není vstup se psy a jinými domácími zvířaty povolen.
gig-02jpg.jpg
gig-05jpg.jpg

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 34

Patříme k sobě

Centrum Archa
DIVIZNA
Lidové sady Liberec

Podrobná mapa zoo

09-18-14-03-13-25-mapa-webpng.png

Najdi nás na Facebooku!