Zoo Liberec

dobrodružství z poznání


Video

Porod žirafy Niobe
Zobrazit všechna videa

Magazín ZOO Liberec

06-01-15-11-21-19-magazin-zoo-liberec-66_kveten-2015jpg.jpg

Online hra o ZOO Liberec

www-hrajpg.jpg
Úvod

Loskuták niaský znovu objeven i zásluhou ZOO Liberec

19. července 2015 se vědeckému týmu ZOO Liberec a ISCP (Indonesian Species Conservation Program) podařilo na ostrově Nias poblíž Sumatry nalézt a vyfotografovat dva divoké jedince ptáka loskutáka niaského, který byl již několik let považován ve volné přírodě za vyhynulého.
Po tomto neočekávaném nálezu budou následovat okamžitá ochranářská opatření, která začnou již koncem příštího týdne. Vědeckému týmu se podařilo zkontaktovat tamní lovce ptáků a nabídnout jim alternativní zdroj příjmů v podobě spolupráce na ochraně biodiverzity ostrova. Následujícím krokem bude podrobné prozkoumání oblasti a odhad velikosti zbývající populace loskutáků. Tento druh by bez zásahu ochranářů neměl šanci na přežití.
Projekt by se nemohl uskutečnit bez finanční a materiální podpory ZOO Liberec, ZOO Heidelberg, Cologne ZOO a TASA (Threatened Asian Songbirds Aliance).
Liberecká zoo je zakládajícím členem CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity), která sdružuje organizace s ochranářským i charitativním programem, působící po celém světě. Více na www.ccbc.czext.
nias-ed-2jpg.jpg
nias-edjpg.jpg
p1030866_editedjpg.jpg


Tereza Švejcarová, terénní vědecký pracovník Zoo Liberec
Tomáš Ouhel, spoluzakladatel ISCP

  [ Zpět ]

Patříme k sobě

Centrum Archa
DIVIZNA
Lidové sady Liberec

Podrobná mapa zoo

09-18-14-03-13-25-mapa-webpng.png

Najdi nás na Facebooku!